Здоров'я

Які напої допоможуть відхаркувати в домашніх умовах?

admin

Що можна пити відхаркувальне в домашніх умовах?

Що можна пити відхаркувальне в домашніх умовах?

Частим супутником застуди й грипу є кашель. Якщо він перетворився на постійний супутник, то збільшується ризик погіршення інших симптомів захворювання. Адже не можна правильно віддихати через набряклі бронхи і легені.

Зазначені симптоми необхідно усунути швидко. Проти кашлю не менш ефективна у домашніх умовах є різноманітні напої. Вони допоможуть відхаркувати кілька міток, на набряклість бронхів і заступити знаменником у результаті дихальних шляхів.

Лікуючись за допомогою напоїв, можна тримати свій організм в тонусі, а також правильно готувати вітамінне вершкове молоко, яке не тільки розслаблює, але й покращує психологічний настрій. Проте, за необхідності, до лікування кашлю потрібно додати спеціальні інгредієнти – природні антибіотики, зокрема різні трави і препарати на основі лікарських рослин.

Інгаляційні напої

З чого почати?

Щоб зробити інгаляційний напій, необхідно вибрати інгредієнти, які допоможуть зняти застій в легенях та бронхах. Це можуть бути рослинні трави, які мають муколітичні та експекторантні властивості. Найбільш ефективними в такому випадку є ромашка, м’ята, подорожник, шавлія, чебрець та евкаліпт.

Як готувати?

Інгаляційний напій можна зробити за допомогою парувальника чи звичайного чайника. Відвар з трав наливають у посудину з гарячою водою і вдихають пари протягом 10-15 хвилин. Для збільшення ефективності можна додати звичайної соди (1 столова ложка на 1 літр води).

Рецепти напоїв

  • Відвар з ромашки і м’яти: залити чашку кип’ятку 1 столовою ложкою сухої ромашки і 1 столовою ложкою сухої м’яти. На 15-20 хвилин покласти під кришкою, потім процідити і вдихати пари протягом 10-15 хвилин.
  • Відвар з подорожника та шавлії: залити 1 склянку кип’ятку 1 столовою ложкою сухої подорожника та 1 столовою ложкою сухої шавлії. Прокип’ятити на малому вогні 10 хвилин, потім зняти з вогню та вдихати пари протягом 10-15 хвилин.

Нагадуємо, що самостійно лікувати захворювання не рекомендується. Якщо стан не покращується протягом трьох днів, радимо звернутися до лікаря.

Травні чаї

Ромашковий чай

Ромашковий чай

Ромашковий чай – чудовий засіб для полегшення дихання та відхаркування. Він має протизапальні властивості та допомагає заспокоїти горло та зменшити здуття легенів.

Склад: сушені квіти ромашки

Ехінацеївий чай

Ехінацея – це рослина, яка має імуномодулюючі та протизапальні властивості. Її чай допомагає відхаркувати та розредити мокроту, а також зменшити запалення дихальних шляхів.

Склад: сушені коріння та листя ехінацеї

М’ята з лимоном

М’ята – чудовий засіб для зменшення запалення та покращення дихальних шляхів. Додавання лимона до чаю з м’яти допомагає збільшити його протизапальні властивості та забезпечує додаткове дозу вітаміну С.

Склад: сушені листя м’яти, кристали цукру, лимонний сік

  • Травні чаї є безпечним та ефективним засобом для відхаркування в домашніх умовах.
  • Перед вживанням трав’яного чаю, необхідно проконсультуватися з лікарем, особливо у випадку наявності хронічних захворювань.
  • Регулярне вживання трав’яних чаїв може зменшити ризик розвитку захворювань дихальних шляхів та забезпечити загальне підвищення імунітету.

Гарячі напої з медом

Чай з медом та лимоном

Чай з медом та лимоном допоможе відхаркувати в домашніх умовах. Для його приготування, заздалегідь налейте кип’яток у чашку, додайте чайну ложку меду та лимонний сік за смаком. Ретельно перемішайте і дайте настоятися протягом декількох хвилин. Чай з медом та лимоном має протизапальні та антибактеріальні властивості, які впливають на бронхіальні трубки, допомагаючи відхаркувати накопичену слизову наліт.

Молоко з медом

Молоко з медом

Молоко з медом є ефективним засобом для відхаркування в домашніх умовах. Для приготування, налейте склянку молока у каструлю та додайте 2 чайні ложки меду. Обігрійте молоко до теплої температури, але не доводьте його до кипіння. Пийте молоко з медом перед сном. Молоко робить слиз гладенькою, а мед має протизапальні властивості, що сприяє відхаркуванню слизової маси.

Глінтвейн з медом

Глінтвейн з медом

Глінтвейн з медом є чудовим засобом для відхаркування в домашніх умовах. Зігрійте червоне вино у каструлю, не доводячи його до кипіння. Додайте до нього корицю, гвоздику, мускатний горішок та ягоди бузини за смаком, а також 2 столові ложки меду. Ретельно перемішайте та доведіть до кипіння. Глінтвейн з медом заспокоює кашель, зміцнює імунну систему та допомагає відхаркувати накопичену слизову наліт.

Цитрусові напої

Цитрусові напої

Лимонад з медом

Лимонад з медом

Для приготування цього корисного напою знадобляться:

  • 1 літр води;
  • 2 лимона;
  • 2 столові ложки меду.

Наріжте лимони на шматочки, додайте до води та доведіть до кипіння. Зменшіть вогонь та покладіть мед. Протягом 10 хвилин тримайте на першому вогні, потім зніміть з плити та дайте настоятись. Гарячий цитрусовий напій допоможе зняти запалення у горлі та дозволить легше відхаркувати.

Апельсиновий сік з імбиром та медом

Для приготування цього напою вам знадобляться:

  • 4 апельсини;
  • 4 грама свіжого імбиру;
  • 2 столові ложки меду.

Відцедіть сік з апельсинів, додайте нарізаний на шматочки імбир та мед. Змішайте інгредієнти та дайте настоятись у холодильнику на 30 хвилин. Цей напій не тільки допоможе відхаркуватись, а ще й збільшить імунітет та покращить настрій.

Питання та відповіді

Які напої допоможуть відхаркувати в домашніх умовах?

До таких напоїв можна віднести теплий чай з медом і лимоном, який допоможе знежирити і видалити слиз з дихальних шляхів, а також ефірні масла, наприклад, евкаліптове, яке заспокоює та зволожує слизову оболонку.

В чому різниця між чаєм з медом і лимоном та чаєм з молоком?

Чай з медом і лимоном допомагає знежирити та видалити слиз з дихальних шляхів, тоді як чай з молоком заспокоює та зволожує слизову оболонку. Обидва напої благотворно впливають на організм, але мають різні цілі.

Які інші напої можна пити при кашлі?

При кашлі можна пити гарячу воду з медом і м’ятним екстрактом, яка допоможе зволожити слизову оболонку. Також можна пригощатися ізотонічними напоями, щоб підтримати водний баланс організму, який може порушитися внаслідок кашлю, який супроводжується сильним потовиділенням.

Чи можна пити алкоголь при кашлі?

Ні, не рекомендується пити алкоголь при кашлі, оскільки він може підсилити чутливість дихальних шляхів і спричинити біль. Крім того, алкоголь має висушливий ефект, що може призвести до додаткового роздратування слизової оболонки.