Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан підтримав “Італійсько-польську вісь”

Арпад Арокгаті

Віце-прем’єр-міністр Італії та лідер правої партії “Ліга Півночі” Маттео Сальвіні відвідав Варшаву та провів зустріч з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким, а також Ярославом Качинським — лідером правлячої партії “Право і справедливість”. Результати зустрічі учасники оцінили по-різному. Сальвіні заявив про бажання створити “італійсько-польську вісь”, яка змогла б витіснити еліти, які фінансуються Соросом та керовані Макроном, а також відновити історичні європейські цінності. Польська сторона, у свою чергу, заявила лише про домовленість щодо подальших зустрічей та консультацій.

Обидві партії відомі своєю критикою дій Франції та Німеччини та є противниками міграції. Тим не менш, ідею створення подібного альянсу підтримав, серед усіх інших, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Враховуючи його відкриту неприязнь до міграційної політики ЄС, а також спроби дискредитувати Сороса, його підтримка була доволі очікуваною. Ідею створення “вісі” наразі підтримали деякі члени праворадикальної партії Голландії “Партія свободи”.

Тим не менш, вірогідність створення потужного альянсу наразі є невисокою через суттєві розбіжності в поглядах партій. Маттео Сальвіні виступає за скасування санкцій проти Росії, а Ярослав Качинський вважає РФ причетною до загибелі свого брата та екс-президента Леха Качинського. Об’єднання правих партій Європи в цілісний союз буде однозначно характеризуватися критицизмом щодо політики ЄС в сфері міграційної кризи та соціальних питань. До того ж, доволі ймовірним є зростання симпатій до Росії, адже багато з правих європейських правих симпатизують політиці Кремля.