Джон Міцгєл: «Зовнішня і внутрішня політика Дональда Трампа»

18 квітня 2018 року «Координаційний центр міжнародного діалогу Україна-ЄС» взяв участь у  відкритій лекції професора Школи міжнародних та публічних відносин Колумбійського університету в Нью-Йорку (США) Джона Міцгєла на тему: «Зовнішня і внутрішня політика Дональда Трампа», яка проходила на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка. Захід організовано Центром Американських студій при факультеті міжнародних відносин у співпраці з Львівським представництвом Національного закладу імені Оссолінських у Вроцлаві.

Виступаючи перед студентами факультету, американський науковець окреслив основні аспекти зовнішньої та внутрішньої політики Сполучених Штатів Америки в 2017-2018 роках, вказавши на основні проблемні аспекти формування зовнішньополітичного курсу США в умовах сьогоднішньої геополітичної ситуації. Окремо, американський політолог проаналізував кадрові зміни в Адміністрації Білого дому та їх вплив на зовнішню і внутрішню політику США в короткостроковій перспективі, в контексті співпраці адміністрації Президента Дональда Трампа з Конгресом в перші 15 місяців його перебування на посаді глави держави. Окремо професор Міцгєл зосередився на співпраці в рамках Північно-Атлантичного Альянсу, а також на стосунках між США та ЄС, розглянувши паралельно Близькосхідний напрямок, стосунки з Північною Кореєю, Китаєм та боротьбу з тероризмом.

Відповідаючи на запитання присутніх щодо майбутньої політики Вашингтона стосовно Росії, Джон Міцгел запевнив, що незважаючи на розмови в середовищі американських політиків про близькі, дружні стосунки між Д. Трампом та В. Путіним, США продовжуватимуть тиск на Москву аж до повного припинення експансіоністської політики на Сході України та виведення військ з анексованого Криму.

Професор Джон Міцгєл – америкаський політолог та історик, професор Школи міжнародних та суспільних питань Колумбійського університету (1990-2013) та директор Інституту країн Центральної та Східної Європи цього університету. В 2017-18 роках – гостьовий професор Варшавського університету, президент і головний виконавчий директор Фонду Тадеуша Костюшко в Нью-Йорку у 2014-2016 рр. В 2011 р. нагороджений Президентом Польщі Б. Коморовським Орденом «За заслуги перед Польщею».